Listopad 2015

S láskou, Rosie

23. listopadu 2015 v 11:33 | Gauri |  Viděla jsem
Máte náladu na citlivý romantický film? Chcete si zaplakat i se trochu zasmát? Nebo jen hledáte s kamarádkami vhodný doják na filmový večer plný popcornu? Ať už je to tak, či tak, vřele bych vám k tomu doporučila filmek, který jsem nedávno viděla. S láskou, Rosie. Pro pány to ale není.

Tento film je poměrně nový, z roku 2014. Knižní předlohu tvoří knížka, kterou napsala jedna z mých nejoblíbenějších irských spisovatelek - Cecelia Ahern. Kniha "Kde končí duha," je psaná formou dopisů, vzkazů a e-mailů mezi dvěma kamarády. I ve filmu se neustále setkáváme s tímto druhem komunikace.


Titul není zárukou kvality.

19. listopadu 2015 v 13:42 | Gauri |  Úvahy, myšlenky, názory
Zhruba před dvěma měsíci, když jsem ještě tak trochu válčila na vysoké škole (kde už nejsem, mimochodem), jsem sepsala takový článek, který nebyl zveřejněn. A tak s ním přicházím dnes. Pořád se za tyto své názory stavím. Přečtěte si ho, jestli chcete. Na konci vám prozradím mou aktuální situaci a názor.
...
"Víš, ale s jen s gymplem to nikam nedotáhneš. Skončíš jako prodavačka nebo servírka, budeš strhaná, utahaná a hlavně budeš litovat, že jsi kdysi zahodila šance, které jsi měla." To vše mi řekla holka, kterou jsem pokládala kamarádku. V podstatě jen papouškovala to, co už jsem slyšela tolikrát. Mínení společnosti.

Poslední půlrok mě tohle mínění velice rádo šikanovalo. Vznášelo se mi nad hlavou a křičelo na mě každý den. Bez vysoké školy budeš nula. Nenajdeš si normální práci, protože budeš k ničemu. Nepoužitelná. Nebudeš mít šanci stát se uznávanou, když nebudeš mít titul. Budeš nešťastná. Neschopná. K ničemu. A navíc tak neskutečně hloupá.

Sny nemusí zůstat jen sny.

11. listopadu 2015 v 17:37 | Gauri |  Úvahy, myšlenky, názory
Ahoj všichni! Ou. Krásně youtubersky řečeno. Možná bych se měla na všechno vykašlat a jít točit videa jako Teri Blitzen, Gabrielle Hecl nebo děvčata A Cup of Style. Ale cítím, že kvůli tomu tady nejsem. Muhaha.

Minulý týden jsem byla s jedním známým v parku. Od té doby se mi v hlavě asi milionkrát přehrál útržek našeho rozhovoru.

"Víš, je na ní vidět, že je ještě dítě."
"Jak to myslíš?"
"Sní o tom, že bude bohatá a úspěšná."
"A to znamená, že je dětská? Každý máme svoje sny."
"To jo, ale ona věří, že se jí to vyplní."