Červen 2012

Vzpoura - Andrea Cremerová

27. června 2012 v 13:29 | Gauri |  Četla jsem

Autorka: Andrea Cremer
Série: Smečka/2.díl
Originál: Wolfsbane

Vlčí dívka Calla se probouzí u svých největších nepřátel - hledačů. Jaké je ale její překvapení, když zjistí, že hledači jí nechtějí zabít a dokonce jí nabídnou spojenectví se slibem, že jí pomohou zachránit smečku ze spárů strážců.
V této knížce vlčí vůdkyně se svou láskou Shayem postupně nachází kousky pravdy, které jí byly celý život zatajovány. A odhaluje tajemství, která strážci pečlivě střežili, aby mohli využívat vlky pro svůj blahobyt.
Odehraje se několik záchranných výprav do Callina rodného městečka za její mučenou a trpící smečkou.
Kromě strachu, co bude s jejími následkovníky se Calla musí potýkat s nejistotou, co se týče lásky. Musí se vyrovnat se smrtí rodičů a snaží se uklidňovat svého bratra, kterému strážci provedli tu nejhorší možnou věc.
Její život rozhodně není procházka růžovou zahradou.

Není krása jako krása.

11. června 2012 v 23:33 | Gauri |  Úvahy, myšlenky, názory
Nezáleží na tom, že mám na zítřek megamilion úkolů do školy. Nezáleží na tom, že ve středu píšem čtvrtletku z matiky, kde to mám mezi čtyři až pět a nerozumím tomu. Nezáleží na tom, že mě čeká ještě zkoušení z biologie, chemie, že píšeme test z dějepisu, angličtiny a češtiny. Na ničem z toho nezáleží, když chci napsat článek na téma týdne!

V dnešním článku bych se chtěla pozastavit nad tím, co pro lidi krása vlastně znamená. Jak si jí představujeme? O čem nebo o kom řekneme, že je to krásné?

Aprílové období

7. června 2012 v 22:49 | Gauri |  Jen tak...
Moji milovaní (tím myslím všechny návštěvníky mého blogu),

tak moc mě mrzí, že mě moje vypisovací se já opustilo. Když se dívám na tu návštěvnost (300 lidí za týden? Wtf? Kde se tu berete, lidi?), mám chuť něco napsat, něco pořádnýho. Ale obávám se, že skončím u dalšího sebelitovacího článku. Nebo ne?

Vzala jsem si na posilu sklenici naší křišťálové vody z vodovu, vedle sebe posadila svého věrného pejska a jdu na to.

Když to nejde, tak to nejde

5. června 2012 v 22:52 | Gauri
Mám problém.
Dívám se na dnešní návštěvnost a provinile se škrábu na hlavě. Tolik lidí a já od začátku rokudokázala vyplodit jen devět článků?
Omlouvám se.
Netuším, co je teď za období. Mám nápady, ale nemám ani náladu psát ani chuť. A prsty, které vždy sami tančí po klávesnici teď dlouho krouží nad ní a hledají jaké písmenko by mohly zmáčknout. Mám krizi.
Doufám, že to brzy bude dobrý, že zase moje psací choutky vrátí ale momentálně to nejde. Snažím se, ale nejde to. Stejně jako se mi teď nedaří spoustu dalších věcí.
Slibuju, že to překonám!
Držte mi palce, ať se mi to podaří brzy.

Zatím se mějte fajn.